دکوراسیون داخلی

9 تکنیکی که برای ست کردن کوسن با مبل باید بدانید!

ست کردن کوسن با مبل

ست کردن کوسن با مبل و انتخاب درست رنگ و مدل آن، یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان برای تغییر و تحولی اساسی در دکوراسیون داخلی خانه‌تان است. بنابراین، اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید با نکات و ترفندهای ست کردن کوسن آشنا شوید و درخشش دکوراسیون داخلی تان را بیشتر کنید، به خواندن ادامه دهید و ما را تا انتها همراهی کنید:

راهکارهای ست کردن کوسن با مبل

ست کردن کوسن مبل شاید کمی فراتر از سلیقه باشد و شما به راحتی می‌تواند با دانستن نکات آن، انتخاب بهتری داشته باشید و در نهایت محیط جذاب تری را ایجاد کنید. از این رو، در ادامه شرایط مختلف ست کردن کوسن با مبل را با هم بررسی کرده‌ایم و شما با توجه به فضا و مبلمان خودتان، می‌توانید از ترفندهای مربوط به آن استفاده کنید.

اما عجله نکنید! پیش از هر چیز می‌خواهیم به شما بگوییم سبک‌های کوسن را اصلاً دست کم نگیرید! در واقع بخش زیادی از انتخاب کوسن‌ها به سبک دکوراسیون داخلی شما برمی‌گردد. به عنون مثال اگر دارای محیطی سنتی هستید، استفاده از کوسن‌های مدرن نه تنها جذابیتی به فضا اضافه نمی‌کند، بلکه تضاد شدیدی هم در آن ایجاد می‌کند. بنابراین، پیش از هر چیز از سبک محیط مطلع شوید و سراغ بهترین کوسن متناسب با همان سبک بروید.

بعد از انتخاب نوع کوسن، وقت انتخاب بهترین رنگ متناسب با مبلمان شما است. بخشی که در ادامه حسابی درباره آن با شما صحبت کرده‌ایم:

کوسن‌های با رنگ متضاد

از کوسن‌های با رنگ متضاد استفاده کنیم؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که احتمالاً برای شما هم پیش آمده‌است آن است که آیا استفاده از کوسن‌های با رنگ تضاد می‌تواند محیط را زیباتر کند؟ پاسخ بدون شک بله است!

در نظر داشته باشید نیازی نیست تا برای انتخاب رنگ خودتان را محدود کنید! انتخاب کوسن با رنگی متضاد می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان باشد؛ اما به شرطی که هارمونی کافی را با محیط داشته باشد.

بدون ترس از رنگ‌ها استفاده کنید و اگر با انتخاب رنگی متضاد حس خوبی گرفتید، حتماً از آن استفاده کنید.

ست کردن کوسن با مبل خنثی

برای ست کردن کوسن با مبل خنثی از چه رنگی استفاده کنیم؟

اگر جزو علاقه مندان به سبک مدرن هستید، احتمالاً مبلمان خانه تان دارای رنگی خنثی هستند. خبر خوشی برای شما داریم. برای ست کردن کوسن با مبل خنثی حسابی دستتان باز است و می‌توانید از هر رنگ و حتی هر جنسی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از انواع کوسن‌های پشمی، کوسن‌های ساده، کتان و … با هر رنگ طرحی استفاده کنید.

این سادگی مبل‌های خنثی است که به شما این امکان را می‌دهد تا از هر نوع کوسن مورد دلخواهتان استفاده کنید و خودتان خالق طراحی دکوراسیون‌تان باشید.

ست کردن کوسن با مبل زرد

برای ست کردن کوسن با مبل زرد از چه رنگی استفاده کنیم؟

ممکن است مبل‌هایی که از آن استفاده می‌کنید دارای تناژ رنگی روشن‌تر باشند. از جمله محبوب‌ترین این رنگ‌ها می‌توانیم به زرد اشاره کنیم. برای ست کردن کوسن با مبل زرد، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌هایی استفاده کنید که دارای طیف رنگی مشابه هستند و با رنگ شادی که دارند، طراوت را به محیط تان هدیه دهید.

به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌های صورتی، سفید، صدفی،  قرمز و … برای ست کردن با رنگ زرد استفاده کنید و از نتیجه شگف زده شوید!

ست کردن کوسن با مبل راه راه

برای ست کردن کوسن با مبل راه راه از چه رنگی استفاده کنیم؟

این روزها با توجه به سبک‌های متنوع دکوراسیون داخلی، مبل‌های راه راه بسیار طرفدار دارند. ممکن است شما هم یکی از افرادی باشید که مبل راه راه دارید و نمی‌دانید از چه رنگ کوسنی برای آن استفاده کنید.

استفاده از کوسن‌های رنگی و شاد، بهترین انتخاب برای مبل‌های راه راه هستند. این کوسن‌ها به همراه مبل راه راه به شما این امکان را می‌دهند تا هم محیطی سنتی و هم مدرن متناسب با سلیقه‌تان ایجاد کنید. همچنین استفاده از گلدان‌های گیاهی طبیعی در کنار این ترکیب می‌تواند فوق‌العاده باشد.

ست کردن کوسن با مبل گل دار

برای ست کردن کوسن با مبل گل دار از چه رنگی استفاده کنیم؟

مبل‌های گل دار یکی از دیگر نمونه‌های پرطرفدار در خانواده‌های ایرانی هستند. و اما برای ست کردن کوسن با مبل گل دار باید از چه رنگ و طرحی استفاده کنیم؟

مناسب‌ترین انتخاب برای چنین مبل‌هایی آن است که از ترکیب کوسن‌های با پارچه گل‌دار مبل و کوسن‌هایی ساده از رنگ‌های گل مبل در کنار هم استفاده کنید. گزینه دیگر پیش رویتان استفاده از کوسن‌هایی ساده با ترکیب رنگی موجود در مبلمان است.

برای انتخاب بین ترکیب کوسن‌های ساده و گل‌دار و یا استفاد از کوسن‌های ساده به تنهایی، همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. اگر طرفدار دکوراسیونی ساده هستید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ مورد دوم بروید.

ست کردن کوسن با مبل آبی نفتی

برای ست کردن کوسن با مبل آبی نفتی از چه رنگی استفاده کنیم؟

آبی نفتی، یکی دیگر از رنگ‌هایی است که به وفور مبلمان آن در بازار دیده می‌شود. برای ست کردن کوسن با این رنگ از مبل، بهترین گزینه پیش رویتان استفاده از رنگ‌های سفید، مشکی، طلایی و خردلی است. این رنگ‌ها در کنار آب نفتی حس لوکس بودن زیادی فضایتان ایجاد می‌کند و شاید شما هم به دنبال همین حس باشید!

ست کردن کوسن با مبل قرمز

برای ست کردن کوسن با مبل قرمز از چه رنگی استفاده کنیم؟

ست کردن رنگ قرمز در نگاه اول ممکن است کمی دشوار باشد، اما تنها کافی است تا نکات مربوط به آن را بدانید. از آنجایی که رنگ قرمز به خودی خود رنگی هیجان انگیز و تند است، توصیه می‌کنیم از کوسن‌هایی ساده و با رنگ خنثی در کنار آن استفاده کنید. اما اگر طرفدار سبک‌های شلوغ هستید، می‌توانید کوسن‌هایی طرح دار بخرید که دارای رنگ قرمز مبلمان‌تان هستند.

ست کردن کوسن با مبل رنگ تیره

برای ست کردن کوسن با مبل رنگ تیره از چه رنگی استفاده کنیم؟

به صورت کلی پیشنهاد می‌کنیم از مبلمان با رنگ‌هایی تیره به خصوص مشکی در خانه‌تان استفاده نکنید؛ چرا که روح محیط را می‌گیرند و شاید فضا را کمی دلگیر کنند. با این وجود، اگر از این رنگ از مبلمان استفاده می‌کنید، بهترین کوسن برای شما کدام است؟

مطمئناً می‌دانید که رنگ‌های تیره مانند مشکی هم این امکان را به شما می‌دهند تا با هر رنگی از کوسن‌ها  آنها را استفاده و ست کنید. به عنوان مثال می‌توانید از رنگ‌های کمی که در دکوراسیونتان وجود دارد در کوسن‌ها استفاده کنید و آنها را بیشتر به چشم بیاورید.

همچنین راهکار دیگری که پیش رویتان قرار دارد استفاده از کوسن‌های مشکی طرح‌دار است. همچنین شما می‌توانید مبل مشکی و یا رنگ تیره را به کمک کوسن سفید ست کنید. ایجاد ترکیبی سفید و مشکی از مبلمان به شما کمک می‌کند تا بخش‌های رنگی دیگر خانه تان را در نگاه خود و مهمانانتان، پررنگ تر کنید. شما باشید از کدام رنگ کوسن برای ست کردن با مبل مشکی و رنگ تیره استفاده می‌کنید؟

ست کردن کوسن با مبل تناژ سبز

برای ست کردن کوسن با مبل تناژ سبز از چه رنگی استفاده کنیم؟

سبز رنگ طبیعت است و اگر این رنگ در دکوراسیون‌تان استفاده می‌کنید، آرامشی وصف نشدنی را راهی خانه‌تان می‌کنید. تمامی تناژهای رنگ سبز مانند زیتونی و دیگر رنگ‌ها، چنین ویژگی دارند و به شما حس خوبی منتقل می‌کنند.

برای ست کردن کوسن با مبل تناژ سبز می‌توانید از رنگ‌های طلایی و قرمز تیره استفاده کنید و احساس لوکس بودن را در فضا به وجود بیاورید.

و در نهایت …

این هم از راهکارهای ست کردن کوسن با مبل!

این را در نظر داشته باشید در آخر همه چیز به سلیقه شما بر می‌گردد. پیشنهاد می‌کنیم از رنگ و طرحی استفاده کنید که حس خوبی از آن می‌گیرید؛ چرا که مهمترین چیز در محیطی که در آن هستید حس خوب شماست. در کنار آن می‌توانید از راهکارهای ست کردنی که برایتان آوردیم استفاده کنید و محیط جذاب تری ایجاد کنید.

سپاسگزاریم که وقت ارزشمندتان را برای خواندن این مطلب صرف کردید. اگر سؤال و یا تجربه ای از ست کردن کوسن دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان این مطلب، به اشتراک بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *