دکوراسیون داخلی

راهنمای کامل برای دکوراسیون مبل راحتی در منزل شما

دکوراسیون مبل راحتی

مبل راحتی یکی از انواع مبلمان محبوب و لازم برای هر خانه ای است که چیدن دکوراسیون مبل راحتی خود موضوع مهمی می باشد. زمانی که مبلی خریداری می کنید که تنها از ظاهر آن خوشتان آمده و هیچ سنخیتی با فضایی که می خواهید استفاده کنید نداشته باشید دکور منزل شما بهم ریخته و غیر اصولی خواهد شد.

کارایی مبل و محیطی که برای چیدمان آن در نظر دارید و همچنین کارایی که مبلمان مورد استفاده شما دارد بسیار حائز اهمیت است. قبل از اینکه مبلی را خریداری کنید دیزاین آن را مناسب با منزل یا فضایی که می خواهید بچینید باید در ذهن تصور کنید. موارد مهمی از قبیل متراژ فضاء، شکل آن و کارایی که از مبل می خواهید را باید از پیش در ذهن داشته باشید. همچنین مبلی که انتخاب می کنید باید با سبک دکوراسیونی که علاقه دارید مطابق باشد.

پیشنهاد خرید
مبل راحتی هشت نفره مدل رونیکا (ronika)69,000,000 تومان69,000,000 تومانخرید کنید

نحوه چیدمان و دکوراسیون مبل راحتی

برای چیدمان و دکور مبل راحتی می بایست میزان فضا و سبک دکوراسیونی که دارید را انتخاب کنید. میلمان راحتی به لحاظ استفاده و کارایی که دارد برای هر خانه ای لازم است. این مبلمان را می توان در کنار مبلمان کلاسیک یا سلطنتی و نیز برای قسمت نشیمن سالن پذیرایی یا برای فضا های کوچک و انواع فضاهای مختلف پذیرایی به کار برد.

چیدمان و دکوراسیون مبل راحتی برای فضای کوچک

اگر فضایی که می خواهید از مبل راحتی استفاده کنید کوچک باشد باید با توجه به مربعی یا مستطیلی بودن فضایی که دارید از مبل ال استفاده کنید. به دلیل اینکه مبل ال فضای کمتری استفاده می کند و از طرف دیگر می توانید با هر نوع شکلی این نوع مبل را بچینید. استفاده از مبل ال در دکوراسیون مبل راحتی بسیار کاربردی است و تنوع بالایی را نیز در بین مبلمان مختلف از لحاظ طراحی دارد.

از دیگر مواردی که در دکوراسیون مبل راحتی می تواند انتخاب جذابی برای شما باشد، خرید مبلمان نیم ست است. این نوع مبلمان برای فضاهای بسیار کوچک می باشد تعداد مبلمان پنج نفره است. شما می توانید از یک کاناپه سه نفره و دو مبل تک نفره برای دکور منزل خود استفاده کنید. انتخاب مبلمان کلاسیک یا استیل به هیچ عنوان نمی تواند مناسب مبل راحتی برای فضای کوچک باشد.

اگر فضای مناسب را دارید بهتر است مبل سه نفره رو به روی تلویزیون باشد و دو مبل تک نفره به صورت قرینه رو به روی هم قرار گیرند. اگر عرض خانه شما به حد کافی نیست می توانید از سبک گرد در چیدن مبلمان خود استفاده کنید. شما می توانید از مبل های فاقد دسته نیز برای چیدمان فضای کوچک استفاده کنید.

نحوه دکوراسیون مبل راحتی جلو تلویزیون

نقطه کانونی فضای مورد نظر خود را انتخاب کنید و لوازم را حول محوز آن بچینید. فضای استاندار برای قرار دادن تلویزیون جلوی پنجره است باید تلویزیون به صورتی قرار گیرد که نور پنجره به صفحه آن بازتاب نشود. مبل سه نفره رو به روی میز تلویزیون و سایر مبلمان راحتی را در کنار آن با توجه به استاندارد فضایی که در اختیار دارید بچینید.

دکوراسیون مبل راحتی 8 نفره

اگر فضای مناسبی برای چیدمان دارید و می خواهید فضای نشیمن بیشتری را داشته باشید مبل راحتی 8 یا 9 نفره نیز انتخاب خوبی می تواند باشد. اصول دکوراسیون این تعداد از مبلمان به این صورت است که دو مبل سه نفره یا مبلمان هفت نفره با یک تک بدون دسته جهت نشستن تنها وجود دارد.

شما می توانید از بین تنوع بالای مبلمان بر اساس رنگ و جنس و طراحی مبل 8 نفره جدید و شیکی را برای فضای پذیرایی خانه خود خریداری کنید.

چیدمان مبل راحتی در پذیرایی مستطیل

با توجه به اینکه در نقشه کشی خانه های امروزی بیشتر از اشکال مستطیل و مربع به کار می رود. از این رو استاندارد چیدمان مناسب فضای مستطیل برای بسیاری از فضاها الزامی است. مبل مناسب برای پذیرایی مستطیل مبل 7 نفره می باشد. چیدمان نباید به صورت طولی باشد زیرا مستطیلی بودن فضا را بیشتر نشان می دهد. بهترین نحوه چیدمان این است که مبلمان را در عرض خانه بچینید. مبل راحتی برای فضای مستطیلی به دلیل تنوع در اندازه و مدل انتخاب بهتری است. به هیچ عنوان از مبل سلطنتی یا مبل کلاسیک برای فضا های مستطیلی کوچک استفاده نکنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *