بلاگ

انتخاب مبل مناسب برای داشتن پذیرایی زیبا و لوکس

انتخاب مبل مناسب برای داشتن پذیرایی زیبا و لوکس

همه ما هنگام خرید مبل به این موضوع فکر می‌کنیم که برای پذیرایی بهترین انتخاب کدام است! در واقع، مبلمان یکی از مهم‌تری المان‌های دکوراسیون پذیرایی است. اگر هنگام خرید یک انتخاب درست داشته باشید، زیبایی بیشتری به خانه خود هدیه می‌کنید. شاید فکر کنید که هنگام خرید مبل فقط باید به زیبایی و کیفیت آن دقت کنید، اما واقعیت این است که انتخاب مبل به فاکتورهای دیگری نظیر شکل اتاق پذیرایی هم بستگی دارد.

حال چطور می‌توان بهترین مبل را برای اتاق پذیرایی انتخاب کرد؟ در این مقاله می‌خواهیم به بررسی مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب مبل برای پذیرایی بپردازیم.

انواع شکل اتاق پذیرایی برای انتخاب مبل

اولین موضوعی که برای انتخاب مبل مناسب باید در نظر بگیرید، شکل محیط است! در واقع شکل محیط مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده برای خرید مبل مناسب است. در این بخش می‌خواهیم انواع شکل اتاق پذیرایی را بررسی کنیم که تاثیر زیادی روی انتخاب مبل شما خواهد داشت.

اتاق پذیرایی کوچک

اتاق پذیرایی کوچک

 • اتاق پذیرایی کوچک

اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است، باید بیشتر هدفتان افزایش فضای نشستن است! پیش از هر کاری ابتدا باید ببینید که این اتاق مخصوص پذیرایی مهمان است، برای نشستن استفاده می‌شود یا این که قرار است در آن به تماشای تلویزیون بپردازید. پس از آن که هدفتان مشخص شد، زمان شناسایی نقاط مختلف اتاق فرا می‌رسد. این کار به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید قطعات مختلف مبلمان خود را در محل مناسبی قرار دهید.

 • اتاق پذیرایی چسبیده به آشپزخانه

اگر فضای اتاق پذیرایی شما با آشپزخانه به هم پیوسته است، هنگام انتخاب مبل باید به شکل میز نهارخوری هم دقت کنید! چرا که این دو در یک محیط قرار می‌گیرند و در صورت انتخاب نادرست، می‌تواند زیبایی پذیرایی شما را از بین ببرد. اگر قرار است میز نهارخوری جدیدی در کنار مبلمان خود تهیه کنید، تفکرات سنتی و قدیمی را دور بریزید! حتماً نباید از میز نهارخوری گرد استفاده کنید؛ بلکه می‌توانید از شکل‌های دیگری که با میزهای مبلمان شما متناسب است استفاده کنید. در چنین فضایی می‌توانید مبلمان خود را رو به آشپزخانه بچینید! در این صورت یک فضای بزرگ و جادار در مرکز خانه ایجاد می‌شود.

 • اتاق پذیرایی L شکل

اگر شکل محیط پذیرایی شما L است، به راحتی می‌توانید برای آن گوشه یک مبل گوشه‌ای تهیه کنید! مبل گوشه‌ای کاربردهای مختلفی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تماشای تلویزیون، مطالعه و… اشاره کرد. اگر محیط پذیرایی شما L شکل است، انتخاب یک فرش با جلوه زیبا می‌تواند نقش مهمی در زیبایی پذیرایی شما داشته باشد. در چنین فضایی اگر میز تلویزیون قرار می‌دهید، باید متناسب با مبلمان و فضای موردنظر باشد! چرا که میز تلویزیون نقش مهمی در جلوه فضای پذیرایی شما دارد و باید حتماً در انتخاب آن دقت زیادی داشته بشید.

 • اتاق پذیرایی با سقف کوتاه یا شکل‌دار

اگر خانه شما یک اتاق پذیرایی با شکل ویژه مثل سقف کوتاه یا شکل‌دار دارد، باز هم می‌توانید یک پذیرایی با جلوه زیبا داشته باشید! تنها چیزی که باید دقت کنید، این است که مبلمان خود را دور از بخش‌های کوتاه سقف خود قرار دهید. اگر فضای آن کوچک است، بهتر است مبل‌های کوتاه‌تر را در این بخش‌ها قرار دهید تا فضای اتاق بزرگ‌تر به‌نظر برسد.

یکی دیگر از نکاتی که در چیدن اتاق پذیرایی با سقف کوتاه یا شکل‌دار باید دقت کنید، این است که نباید خیلی از وسایل تزئینی و دکوری استفاده کنید! هر چقدر فضای موردنظر خلوت‌تر باشد، بزرگ‌تر و زیباتر به‌نظر می‌رسد.

 • اتاق پذیرایی باریک

یکی دیگر از شکل‌های ویژه که در برخی خانه‌ها به چشم می‌خورد، اتاق پذیرایی باریک است! فضای این نوع اتاق پذیرایی به نحوی است که اگر کمی در چیدن مبلمان بی‌دقتی کنید، مهمانان شما فکر می‌کنند که واد یک تونل شده‌اید. بنابراین چنین فضایی واقعاً حساس است و بایدد قت زیادی داشته باشید. اولین نکته برای چیدمان مبل در چنین فضایی این است که آن را به نحوی بچینید که حرکت افراد در آن سخت نباشد.

نکته بعدی در چیدمان اتاق پذیرایی باریک این است که قفسه و کمدها را روی دیوار پیاده‌سازی کنید تا فضای کمتری را اشغال کند. در انتخاب مبلمان چنین فضایی پیشنهاد می‌کنیم از مبلمان با لبه‌های گرد و دایره‌ای استفاده کنید. با این کار فضای مبلمان شما از حالت تیز و بلند خارج می‌شود و احساس خوبی به مهمانان دست می‌دهد.

پیشنهاد خرید
Delina 1
سرویس خواب دو نفره دلینا45,000,000 تومانخرید کنید

هنگام خرید مبل، چه فاکتورهایی را درنظر بگیریم؟

اکنون که با انواع فضای پذیرایی و نکات مهم هر فضا برای خرید مبل آشنا شدید، زمان آن رسیده است که با نکات مهم خرید مبل آشنا شوید. در این بخش از مقاله 4 مورد از مهم‌ترین فاکتورهای خرید مبل را بررسی می‌کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • اندازه پذیرایی

اولین فاکتوری که برای خرید مبلمان باید در نظر بگیرید، اندازه پذیرایی است که باید متناسب با آن مبل مناسب انتخاب کنید. انتخاب مبلمان بزرگ و با تعداد نفرات بالا برای یک پذیرایی کوچک فضای آزاد در محیط شما باقی نمی‌گذارد.

 • رنگ مبل

فاکتور مهمی دیگر در خرید مبلمان رنگ آن است. اگر محیط شما کوچک است، استفاده از دکوراسیون و مبلمان با رنگ روشن می‌توان باعث بزرگ‌تر به‌نظر رسیدن فضای شما شود. همچنین توازن بین محیط و مبلمان نکته‌ای است که باید به آن توجه شود.

 • پارچه مبل

فاکتور دیگری که در خرید مبلمان باید دقت کنید، پارچه مبل است! انتخاب پارچه مناسب بستگی به سلیقه شما دارد اما باید به نحوی باشد که با دیگر بخش‌های منزل شما تناسب کافی داشته باشد.

انواع مدل‌های مبل کدام هستند؟

برای آن که بتوانید بهترین انتخاب را در خرید مبل داشته باشید، بهتر است با انواع آن آشنا شوید. در این بخش از مقاله انواع مبل را معرفی و بررسی می‌کنیم.

catering furniture 2

 • مبل راحتی

محبوب‌ترین مبلی که در بازار وجود دارد، مبل راحتی است! این نوع مبل نرم است و نشستن روی آن احساس راحتی زیادی به شما هدیه می‌کند. این نوع مبل به دو صورت راحتی و نیمه‌راحتی وجود دارد؛ برای استفاده در پذیرایی استفاده از مبل نیمه‌راحتی بهتر است، چرا که حالت رسمی‌تر دارد.

 • مبل سلطنتی

مبل سلطنتی برای افرادی مناسب است که علاقه زیادی به تجلل و زیبایی دارند! این نوع مبل‌ها دارای نقش و نگارهای متنوعی هستند که معمولاً از رنگ‌های طلایی، قهوه‌ای، کرم و بژ برای ساخت آن استفاده می‌شود. دلیل آن هم این است که چنین مبلمانی حالت براق دارند و جذاب مبل را افزایش می‌دهد.

 • مبلمان ال

مبلمان ال برای فضاهای کوچک بسیار عالی است! به خصوص که اگر محیط پذیرایی شما L شکل است، می‌توانید از این مبل برای قرار دادن در گوشه اتاق استفاده کنید. مبمان ال برای استفاده در ناحیه‌های دیگر خانه هم مناسب است و می‌توانید در محلی که فضای نشستن بیشتری نیاز دارید از آن استفاده کنید.

 • مبل کلاسیک

مبل کلاسیک یکی دیگر از انواع مبل‌ها هستند که طرفداران خاص خود را دارد! این نوع مبلمان از مبل‌های قدیمی الهام گرفته می‌شود اما متریال آن باکیفیت، مدرن و امروزی است. در برخی از آن‌ها هنرهای مختلفی نظیر منبت‌کاری به کار رفته است که جذابیت آن را بیشتر می‌کند.

 • مبل چستر

مبل‌های چستر نوع دیگری از مبل هستند که بیشتر به صورت حالت‌های فانتری و جذاب طراحی و ساخته می‌شوند. معمولاً برای ساخت این مبل از پارچه مختلف استفاده می‌شود که جذابیت آن را بیشتر می‌کند.

 • مبل تخت خواب‌شو

مبل تخت خواب‌شو از انواع مبل‌های چندکاره است که در اتاق پذیرایی و بخش‌های دیگر استفاده می‌شود! همان‌طور که از نامش پیداست، به راحتی قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب را دارد. البته هنگام تهیه این نوع مبل باید حواستان باشد از که چوب سخت خشک‌شده نمثل راش و بلوط استفاده باشد تا استحکام کافی را داشته باشد.

در نهایت، با رعایت نکاتی که در این مقاله بررسی شد، می‌توانید بهترین انتخاب مبل برای پذیرایی را داشته باشید. اگر سوالی در مورد این مقاله دارید، از طریق بخش نظرات مطرح کنید تا شما را به صورت کامل راهنمایی کنیم.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *